Koliko košta alarmni sistem? Cijene alarmnog sistema mogu se razlikovati shodno vrsti (bežični i žičani), kvalitetu, broju sigurnosnih uređaja i ponuđaču usluga. Ugradnja prosječnog protivprovalnog sistema s glavnom jedinicom, senzorima i kamerama iznosi između 900 i 2000 KM. Ne moramo Vam reći da bi i samo jedna spriječena provala, sasvim opravdala ovakvu investiciju te preporučujemo da ne oklijevate. Da biste dobili tačnu cijenu, pošaljite upit našim najiskusnijim ponuđačima alarmnih sistema, a oni će uzvratiti mogućim ponudama. Pripremili smo i brojne savjete o alarmnim sistemima.
vaša količina
jedinica
okvirna cena
vaša cena
Cijena bežičnog senzora kretanja. Cijena bežičnog senzora kretanja raspona 100 m, dometa detektovanja 10-12 m, s tamper prekidačem; mogućnost montaže na zid ili plafon.
Cijena bežičnog daljinskog upravljača za alarmni sistem. Cijena bežičnog daljinskog upravljača sa četiri dugmeta; vodootporan, ima pet operacija.
Cijena bežičnog daljinskog upravljača za alarmni sistem. Cijena bežičnog daljinskog upravljača sa petnaest dugmadi; vodootporan, ima šest operacija, prikaz statusa sistema, testiranje nivoa signala i šuma na mjestu predajnika.
Cijena video-nadzornog sistema. Cijena video-nadzornog sistema sa snimanjem, kamerama i IR dometom do 20 m.
Zbog učestalijih provala u poslovne i stambene objekte, zaštita ljudi i imovine postaje sve veći imperativ, a sve ju je teže obezbijediti bez pažljivog i detaljnog planiranja tehničkog obezbjeđenja. Alarmni sistem je skup uređaja i prateće opreme za pravovremeno otkrivanje i sprečavanje neželjenih događaja. Naročito je važno da dom bude zaštićen u vrijeme kada niste u njemu, pogotovo ako je u pitanju višednevno odsustvo. Provalnici za svoje mete uvijek biraju stanove, kuće ili poslovne prostore s manje prepreka, pošto su tada i manje šanse da budu uhvaćeni. Što se toga tiče, dosta možete uraditi i sami. Postoje koraci koji se mogu preduzeti tako da privlačite što manje pažnje nepoželjnih. Jedan od njih je i postavljanje kvalitetnog alarmnog sistema koji je povezan sa službom obezbjeđenja.
Postoje velike razlike između protivprovalne zaštite i cjelovitog zaštitnog sistema kuće;ovo drugo obezbijeđuje koliko ukućane toliko i imovinu te je zasigurno bolja investicija. Prije nego što izaberete ponuđača alarmnog sistema, podrobno se raspitajte o uređajima i uslugama koje nudi te kako sam sistem funkcioniše. Protivprovalna zaštita je najosnovnija vrsta alarmnog sistema sa senzorima na vratima i prozorima. Signalizira vama ili službi obezbjeđenja (u zavisnosti od toga kako je programiran) da je neko provalio u vaš dom. To je svakako korisno, premda takav sistem ne upozorava na druge neželjene događaje kakvi su požar, curenje ugljen-monoksida ili vode i sličnog.
Mnoge korisnike brine električno napajanje alarmnog sistema. Recimo da ste na godišnjem odmoru i oluja prouzrokuje nestanak struje u kraju. Da li alarmni sistem ipak radi? Da li vam je dom još uvijek zaštićen? Da li morate hitno da se vratite? Sve su to realne brige i pitanja koja ih prate. Da vam odmah olakšamo - kakav god sistem da imate on nastavlja da radi i kada nema struje. Klasični sistem koji je na električnom napajanju, obično je niskonaponski što znači da mu i inače nije potrebno mnogo struje da bi radio. Takvi zaštitni sistemi imaju rezervnu bateriju koja ih napaja dok struja ponovo ne dođe. Ima i onih koji rade na solarni pogon. To su sve autonomni sistemi. Oni su nešto skuplji, ali ako više volite „zelena“ rješenja, onda su na dobitku i prirodna sredina i vaš dom.
Iako ima trgovaca koji tvrde da jedan sistem može da se koristi u svakoj situaciji, to baš i nije tako. Sigurnosni sistemi se razlikuju, između ostalog, i po površini kojoj su namijenjeni, vrsti i potrebama. Svakako da su skuplji oni koji imaju više funkcija i pružaju veću zaštitu, ali ni oni nisu univerzalni. Veći dom zahtijeva sistem koji kontroliše više informacija, ali svakako mora biti prilagođen navikama i stilu života ukućana.
Pretpostavimo da se neko oklizne i padne na stepeništu te ne može da telefonira. Koliko bi vremena prošlo prije nego što bi ga našli? Mnogi savremeni bezbednosni sistemi za kuće su opremljeni tehnologijama koje su od nezamjenljive pomoći u takvim situacijama. Dugme na privjesku ili narukvici služi za to da pozovete u pomoć posebnu službu koja radi non-stop. Takvo rješenje je odlično naročito za starije, one koji žive sami ili bez komšija u blizini.
Pored osjećanja lične sigurnosti i uvjerenja da je imovina zaštićena, ugradnja kvalitetnog alarmnog sistema ima i druge pozitivne efekte. Na primjer, ima osiguravajućih kompanija koje nude jeftinije osiguranje vlasnicima koji su ugradili bolje alarmne sisteme. Ima i sigurnosnih sistema koji vlasnike upozoravaju ako neki od kućnih uređaja i aparata za domaćinstvo ne radi kako treba, kako ne bi izazvao neku štetu. Jednom rječju, alarmni sistemi zaista vlasnike oslobađaju mnogih briga i čine da se u svom domu i izvan njega osjećaju sigurno.
Budući da je ovo vrlo važna stvar, savijetujemo da se dobro raspitate o svim karakteristikama različitih alarmnih sistema i pažljivo izaberete. Prvo pitajte koliko firma posluje - predlažemo da ne angažujete one koji posluju manje od 10 godina, pošto je vrlo važno da pored iskustva imaju i svu potrebnu opremu i uređaje. Bitno je i to koliko je njihov centar za uzbunjivanje daleko od vas i za koliko mogu da stignu u slučaju uključivanja alarma.
Žični alarmni sistem obavlja prvi dio komunikacije između senzora i alarmne centrale, odnosno, nadzornog uređaja preko mreže žica i kablova razvučenih kroz zidove vaše kuće. Ovaj sistem čini niskonaponsko strujno kolo sa senzorima raspoređenim po prozorima i vratima. Struja neometano teče i kolo je zatvoreno sve dok su svi prozori i vrata zatvoreni. Čim se otvore ili senzori zabeleže kretanje, alarmi se uključuju.
Bežična tehnologija je omogućila da svi senzori i nadzorni uređaji međusobno komuniciraju radiofrekvencijama i mobilnim informacijama. Čim senzori zabilježe kretanje, informacija se automatski šalje uređajima, odnosno, centrali koja aktivira alarme.
Ovakvi sistemi obavještavaju vas i još nekoga (u zavisnosti od toga kako su podešeni) da biste mogli da alarmirate obezbjeđenje ili policiju. Sistem uključuje zvučne i svjetlosne signale, premda ne šalje automatsko upozorenje službi obezbjeđenja koju ste angažovali. Ovi sistemi su obično jeftiniji od nadzornih sistema te ne obezbjeđuju ni jednak stepen zaštite. Imajte na umu da u trenutku kada se uključi alarm na vašem telefonu, možda nećete imati domet, dovoljno jak signal ili, jednostavno, nećete biti pored telefona.
Angažovanje profesionalne službe obezbjeđenja koja bi štitila vas, ukućane i dom je svakako nešto što uliva sigurnost i povjerenje.
U slučaju da se bilo šta nepoželjno dogodi, alarmni sistem ne upozorava samo vas već i službu obezbjeđenja koja poziva i potrebnu pomoć.
Alarmni sistemi se razlikuju i po tome od čega štite ljude ili objekte. Zaštita može biti od požara, poplava, promjena temperature u prostoru, provala, neovlašćenog pristupa i sličnog. U tom smislu dijele se na:
Proces ugradnje sistema zaštite za vaš dom najviše zavisi od samog sistema koji kupite. Obični žični sistem svakako mora da postavi stručnjak, električar. Takav posao uključuje i bušenje i štemovanje zidova, razvlačenje kanalica za sprovođenje kablova od senzora do alarmne centrale. S druge strane, bežični sistemi se mnogo jednostavnije postavljaju, pošto građevinski radovi nisu potrebni. U najvećem broju slučajeva, bežični sistemi su autonomni i samodovoljni jer se napajaju preko baterije ili solarnih panela. Za neposrednu vezu sa službom obezbjeđenja potrebna je i posebna oprema. Preporučujemo da se prije početka radova, raspitate o svim detaljima da bi ste znali i šta sve treba da se pripremi.
Ponuđač alarmnih sistema bi prije same ugradnje pregledao objekat, okolinu i ostale preduslove (nacrte i na licu mjesta) te bi prema životnim navikama ukućana odredio koji bi sistem bio najpodesniji. Pri planiranju alarmnog sistema ne smije se zaboraviti ni na kasniji raspored pokućstva, klima-uređaja i sličnog tako da senzori ne budu blokirani i nemaju smetnje u radu. Kada se plan napravi, počinje razvlačenje komunikacionih vodova, odnosno, kablova između senzora i alarmne centrale. Najprimjerenije vrijeme za to je neposredno prije malterisanja zidova, onda kada se razvlače i druge instalacije, tako da na kraju ništa ne bude vidljivo spolja. Kada se montiranje završi, slijedi isprobavanje i eventualno korigovanje sistema.
U starogradnji se alarmni sistemi uglavnom postavljaju tako da se izbjegne bušenje i štemovanje zidova, odnosno, kroz cijevi sa elektroinstalacijama ili kanalicama u dnu zidova. Toga radi i nisu idealno estetsko rješenje. Istina, ovde je prednost što je svo pokućstvo već raspoređeno, pa u tom smislu nema nepoznanica. Cijeli alarmni sistem se montira odjednom zajedno s instalacijama.
Daibau.ba, pomažemo pri oceni investicije i izboru izvođača za vaš Dom
Popravka interfona u stambenoj zgradi
Potrebna popravka interfona u zgradi. 176.4 Km do 294 Km
Servis interfona
U zgradi su ugrađeni Urmet interfoni. Trenutno nisu u funkciji. U određenim stanovima se preko slušalice može čuti vani, ali se preko glavne ploče ne može nikome pozvoniti niti se mogu otkljucati vrata preko tipke. 352.8 Km do 588 Km
Popravka alarma u kuci
Zdravo, imam jedno pitanje.Imam alarm ugradzen alarm u kuci dsc sa sensorima u sobama. Prilikom ugradnje instaler je koristio kablove lose kvalitete koje nakon par godina jednostavno struhlo.Ja sam bio uzeo kruti kabal i on je koristio za jedan dio i kad je nestalo donio neki skart.Tako da sad imam problem da jedan dio neradi sistema ne radi. Potrebno je pogledati i riješiti problem. 352.8 Km do 588 Km
Magazin pun svežih ideja i saveta naših autora za uređenje vašeg stambenog prostora.