Koliko koštaju ulazna vrata? Cijena ulaznih vrata zavisi od vrste materijala, dimenzija, zastakljenih djelova, ukrasa, sigurnosnih elemenata i proizvođača. Među najjeftinijima su PVC ulazna vrata i za njih treba dati između 600 i 800 KM. Cijene drvenih ulaznih vrata se kreću između 900 i 1500 KM. Aluminijumska ulazna vrata su nešto skuplja – između 1200 i 2000 KM, dok kombinacija drveta i aluminijuma košta 2000 i 3000 KM. Da biste dobili tačnu cijenu, pošaljite upit našim najiskusnijim ponuđačima ulaznih vrata, a oni će uzvratiti mogućim ponudama. Pripremili smo i brojne savjete o ulaznim vratima.
vaša količina
jedinica
okvirna cena
vaša cena
Cijena aluminijumskih ulaznih vrata. Cijena aluminijumskih ulaznih vrata s klasičnim okovima i prohromskom kvakom, niskim aluminijumskim pragom i termozaštitom, 100x210 cm. Cijena ugradnje vrata, bez stakla.
Cijena nabavke i postavljanja drvenih ulaznih vrata, 100x210 cm s termoizolacijom i zvučnom izolacijom.
Cijena nabavke i postavljanja drvo-aluminijumskih ulaznih vrata, 100x210 cm s termoizolacijom i zvučnom izolacijom.
Budući da ulazna vrata predstavljaju pristup unutrašnjosti svake kuće ili stana, ona istovremeno moraju biti i zaštita. Ulazna vrata obezbjeđuju sigurnost doma i ukućana onda kada su od čvrstih i izdržljivih materijala i kada se zatvaraju i zaključavaju na odgovarajuće načine. Savremene tehnike i tehnologije danas omogućavaju da zaštita prolaza ne bude samo klasično zatvaranje na ključ već i daleko praktičnije elektronsko zaključavanje pomoću kartica, kodova, telefona ili otiska prsta. Prednost elektronskih brava su kontrola i nadzor - tačno snimanje ulaza i izlaza, veća sigurnost, dugotrajnost i manja mogućnost neželjenih događaja. Izgubite li klasičan ključ, morate promijeniti cijelu bravu i sve postojeće komplete ključeva, a ako izgubite karticu biće dovoljno da iz sistema izbrišete dozvolu pristupa. Zbog svih ovih prednosti, uprkos višoj cijeni, sve se više ljudi odlučuje za elektronske brave.
Ulazna vrata, koliko i ostali elementi stolarije u domaćinstvu, mnogo utiču na energetski bilans. Da li će vrata biti dobar toplotni izolator ili ne, određuje izbor materijala od kojih su, njihova debljina te način postavljanja. Sada na tržištu postoje vrata koja omogućavaju da gubici toplote budu minimalni, ali ona moraju biti montirana na način koji se koristi za pasivne kuće, zapravo, ta vrijednost mora biti manja od Ud=0,8 W/m2K. Ovako visoka izolativnost postiže se posebnom ispunom za krilo vrata i samom debljinom. Ipak, ulazna vrata su i dalje jedna od najslabijih tačaka izolacije kuće ili stana, naročito zbog uticaja atmosferskih prilika, pa se i na to treba obratiti pažnja.
Zvučna izolacija ulaznih vrata takođe je vrlo važan činilac kvaliteta života u kući ili stanu. Pored materijala i debljine vrata, na stepen izolativnosti mnogo utiče i kvalitet samih vrata kao i način montiranja, odnosno, nepropusnost spojeva oko vrata.
Protivpožarna vrata sprečavaju širenje požara u domaćinstvu ili pomoćnim prostorijama. Najčešće ih nalazimo na javnim i poslovnim objektima, ali i u stambenim prostorima takva vrata obezbijeđuju veću sigurnost. Sertifikovana protivpožarna vrata zadržavaju vatru najmanje 30 minuta, a što više zaštitnih elemenata imaju to duže štite dom.
Ulazna vrata treba da budu u skladu s izgledom cijele kuće ili zgrade, dopunjujući ili poboljšavajući ga. Proizvođači i ponuđači ulaznih vrata zato nastoje da ih bude u što više boja, oblika, kombinacija materijala, modela i riješenja kako bi baš svaki kupac našao nešto po svojim željama i mogućnostima. Ukoliko, uprkos takvom i tolikom izboru fabričkih vrata, ne nađete ono što tražite, uvijek možete naručiti ulazna vrata po mjeri.
Nevezano za to da li je u pitanju novogradnja ili renovirate stari dom, kada budete tražili odgovarajuća ulazna vrata naići ćete na vrlo dug spisak ponuđača i izvođača radova. Konkurencija je vrlo velika. Kako onda dobro izabrati?
Prvi znak kvaliteta izrade je garantni rok. Ponuđači kvalitetnih ulaznih vrata nude najmanje desetogodišnju sistemsku garanciju. Dok garancija traje, vrata moraju biti bez ikakvih vizuelnih i funkcionalnih nedostataka. Takvu dugotrajnost omogućavaju kvalitetni materijali i izrada.
Kvalitetna montaža je izuzetno značajan faktor. Loše postavljena vrata mogu da ponište sve odlične karakteristike vrata! Zato je, takoreći, imperativ da prodavac ima vlastite majstore, a ne da angažuje podizvođače. Samo tako se može imati tačan uvid i kontrola celog procesa ugradnje do najsitnijih detalja kao što su šrafovska roba i dodatni elementi, a time i garantovati kvalitet. Ništa manje bitno nije ni to da, u slučaju bilo kakve potrebe, možete tražiti i dobiti pomoć te, eventualne, pravovremene i brze popravke.
Kvalitet izvođenja radova se dokazuje sertifikatima, odnosno, odgovarajućom dokumentacijom koju ponuđač može da vam da na uvid tokom sklapanja ugovora i izda po završetku posla. Pored tehničkih specifikacija tu treba da budu (u zavisnosti od tipa i vrste vrata) sertifikati o sigurnosti, protivpožarnoj zaštiti, poštovanju ekoloških standarda i slični.
Ulazna vrata stana se i po izgledu i po svrsi razlikuju od onih na kući.
Ulazna vrata kuće
Ulaznih vrata na tržištu ima nevjerovatno mnogo, bilo da ih tražite po stilu ili vrsti bilo po modelu ili boji te je prosto nemoguće da ne nađete odgovarajuća. Vrlo često su ulazna vrata staklena ili imaju staklene površine s bočnih strana ili iznad (svjetlarnik). Ulazna vrata za kuću uglavnom imaju i čvršću strukturu i konstrukciju te bolju toplotnu i zvučnu izolaciju, pošto su izložena i atmosferskim prilikama.
Ulazna vrata stana
Stanovi uglavnom imaju manja i tanja vrata od onih na kućama, jednostavnije su strukture i obično od jednog materijala, iste boje i bez staklenih površina. Budući da se u stan ne ulazi direktno s ulice već iz zajedničkih hodnika i stepeništa, toplotna izolativnost je nešto manje bitna nego za kuće. Za njih su važnije zvučna i protivpožarna zaštita.
Estetska i upotrebna vrijednost vrata zavise od materijala. Mogućnosti kombinovanja materijala i boja su skoro neograničene te se može pronaći zadovoljavajuće riješenje za svaki stan. Ipak, svaki materijal ima svoje bolje i lošije karakteristike.
Drvena ulazna vrata
Ponuđači za drvena vrata uglavnom vezuju ekološke standarde i uklapanje u prirodni ambijent. Drvo je prirodan i topao materijal sam po sebi tako da u svakom obliku vrlo povoljno utiče na mikroklimu i prijatan boravak u prostoru. Što se izolativnosti tiče, kvalitetna drvena vrata ni po čemu ne zaostaju za vratima od drugih materijala. Obično se kaže da su drvena vrata osjetljivija od drugih no, iako meteorološki faktori nisu nebitni, ta vrata mogu trajati decenijama.
PVC ulazna vrata
Ponuđača vrata od vještačih materijala, takođe, ima bezbroj. U prilog im ide i to što se PVC vrata brže i jednostavnije proizvode, a i cijene su im vrlo pristupačne. Pri tom, pružaju odličnu toplotnu i zvučnu izolaciju, izuzetno podnose spoljne uticaje i lako se održavaju. Preporučujemo da u ovom slučaju, naročitu pažnju pri izboru ponuđača usmjerite na njegov kredibilitet (sertifikate, garancije, montažu, servis).
ALU ulazna vrata
Među materijalima koji se najčešće koriste za ulazna vrata, aluminijum je najcijenjeniji, najotporniji i najtrajniji. Upotrebljava se samostalno ili kombinovan s drvetom te se time broj mogućih varijacija vizuelnih i upotrebnih elemenata udvostručava. Najčešće se ovakva ulazna vrata prave tako da, sa spoljne strane koja je izložena atmosferskim uticajima bude aluminijum, a s unutrašnje puno drvo. Ovakva vrata su, razumljivo, i među skupljima; visoku cijenu opravdava i očekivani dugi vjek trajanja koliko i nepromijenjen izgled.
Više stakla uvijek znači i više svetlosti! Može se reći da je to poslednjih godina ultimativni trend. Mogućnost kombinovanja stakla i drugih materijala pruža nevjerovatan broj vrlo zanimljivih rješenja koliko za sama vrata toliko i za načine njihovog uklapanja u prostor.
Može se reći da je uobičajen, klasičan način razmišljanja takav da vrata treba uskladiti s ostatkom pokućstva. Hrabriji i sve popularniji način gledanja na stvari je da vrata i cijeli ulaz treba što više naglasiti, akcentovati bojom. Šta više, što smijelije to bolje! Što drskije to modernije!
Čiste, svedene i jednostavne linije sve više odnose prevagu nad tradicionalnim stilovima. Čista geometrija, ravne površine, minimalistički izraz.
Velika vrata optički povećavaju cijeli ulaz i propuštaju više svjetlosti. Veća, zapravo, šira ulazna vrata su i funkcionalnija jer se kroz njih lakše unose i iznose stvari, prolaze kolica i tako dalje.
Daibau.ba, pomažemo pri oceni investicije i izboru izvođača za vaš Dom
Izrada i ugradnja ulaznih vrata
Potrebno je skidanje postojećih ulaznih vrata i ugradnja novih. Dimenzije su 110 x 203 cm. 529.2 Km do 882 Km
Ulazna vrata za stan
Potrebna je izrada PVC ulaznih vrata za stan. Dimenzije cca 90 x 220 cm. 705.6 Km do 1176 Km
Prepravak ulaznih vrata
Već postojeća ulazna vrata treba prepraviti da se otvaraju vani, umjesto unutra. Dimenzije vrata su 220 x 100 cm. 352.8 Km do 588 Km
Magazin pun svežih ideja i saveta naših autora za uređenje vašeg stambenog prostora.