Koliko košta mašinsko malterisanje? Mašinsko nanošenje maltera je brže i jeftinije mada jednako kvalitetno kao ručno malterisanje. Cijena nabavke i rada na zidovima ili plafonima kreće se između 7 i 9 EUR/m2. Kada se dogovorite s majstorima, rad može da se završi za nekoliko dana, mada su dobri majstori vrlo zauzeti i treba ih što ranije rezervisati, naročito ako su u pitanju površine manje od 50 m2. Da biste dobili tačnu cijenu, pošaljite upit našim najiskusnijim majstorima za mašinsko malterisanje, a oni će uzvratiti mogućim ponudama. Pripremili smo i brojne savjete o mašinskom malterisanju.
vaša količina
jedinica
okvirna cena
vaša cena
Cijena malterisanja krečnim malterom 1,5 cm s gletovanjem bez šmirglanja. Debljina nanosa ±0,5 cm/2m2.
Cijena dvoslojnog malterisanja krečno-cementnim malterom 1,5 cm s gletovanjem bez šmirglanja. Debljina nanosa ±0,5 cm/2m2.
Malter je zavrsni sloj koji se u posljednjim fazama izgradnje nanosi na zidove. Nanosi se i na unutrašnje i na spoljne površine objekta. Osim što štiti betonske ili zidove od cigle, malterom se maskiraju sve vrste instalacija. Malterisanje optički prikriva i razne vrste nepravilnosti, pukotine i neravnine čime se dobija i ljepši izgled zidova. Za malterisanje se koriste razne smjese maltera koje se pomoću alata nanose brojnim stilskim tehnikama. Konačni izgled zidova zavisi od izabrane smješe, dodataka i tehnike malterisanja.
Klasično ručno malterisanje je pipav i zahtijevan posao, koji traži iskusnog majstora. Upravo zbog toga je mašinsko malterisanje jeftinije. Osim toga, pri mašinskom malterisanju se koriste gotove malterske smjese koje u sebi nemaju cementna veziva. Malteri bez cementa se lakše prilagođavaju fizičkim karakteristikama objekta. Svakako, mašinsko malterisanje je brže, naročito ako su zidovi glatki i ako su površine velike. Ni finansijska ušteda nije zanemarljiva. Međutim, kada su u pitanju manje kvadrature, zbog obavezne pripreme podloge za mašinsko malterisanje, bolje je izabrati ručno.
O izvođačima radova možete se raspitati preko rođaka, prijatelja ili preporuka, a odlične majstore ćete naći i na našem portalu, Daibau.ba; uz reference onih koje preporučujemo naći ćete ocjene i komentare prethodnih mušterija. Savijetujemo da one koje izaberete kontaktirate pravovremeno, jer su dobri majstori uvijek rezervisani. Naročito ako je u pitanju manje od 50 m2. Kada se s izvođačem radova dogovorite za datum, računajte da će malterisanje biti gotovo za nekoliko dana. Kada s izvođačem radova budete ugovarali posao, odgovori na sljedeća pitanja će vam biti dragocjena pomoć:
Mašinskim malterisanjem dobija se ujednačeniji i ravnomerniji sloj, a stalnim mješanjem u mješalici malter postaje homogeniji. Na ovaj način se izbjegava stvaranje grudvi, pucanje i pojava rupa i vidnih zakrpa, a samim tim i finalni izgled je ljepši. Ipak, sam izgled kao i zvučna i toplotna izolacija zavise od izabrane vrste maltera. Navešćemo ponešto o najčešće korišćenim vrstama maltera.
Grublji izgled maltera koji podsjeća na ručno rađen, postiže se gipsano-cementnim mašinskim malterom. Ovakva vrsta maltera i malterisanja bolja je za vlažne prostorije i fasade jer je tvrđi i otporniji na udarce. Dobro podnosi i različita opterećenja.
Glađi i mekši, ali osjetljiviji je mašinski pravljen gipsano-krečni malter. Njime se malterišu samo unutrašnji zidovi u prostorijama bez vlage. Za kupatila, podrume ili slične prostorije s više vlage ovaj se malter ne preporučuje.
Smješa maltera s primesama supstanci za izolaciju kakav je glinopor, deluje kao termoizolator. Ovakav malter može da se nanosi i mašinski.
Ovaj malter se pravi s dodatkom akrilnih i drugih veziva umjesto cementa. Pomoću njega se vrlo lako i jednostavno dobija sasvim glatka i lijepa površina. Jedina mana mu je, ako se tako može reći, to što zbog veštačkih vlakana u sebi ne dozvoljava zidu da „dobro diše“.
Posebne mješavine su glineni malteri. Glina je prirodan materijal i zato je klima u takvim prostorijama zdravija i prijatnija. Glineni malter je najbolja ekološka vrsta maltera, a može da se nanosi ručno ili mašinski.
Malterisanje zidova ili plafona može mnogo da se olakša i ubrza alatima za rad. Ima više vrsta alata i mašina. Neki od njih su univerzalni i njima se može mješati i nanositi bilo koji malter, a ima i specijalnih. Mješalica se ručno puni smješom maltera u prahu, koji se kupuje u specijalizovanim trgovinama i na stovarištima, pa mu se dodaje određena količina vode i mješa dok se ne dobije homogena, ujednačena, mokra smjesa maltera. Malteri za ručno i mašinsko malterisanje su vrlo sličnog hemijskog sastava. Razlika je u tome što malteri za mašinsko malterisanje imaju sitniji granulat pjeska i posebne dodatke za mašinsko nanošenje.
U slučajevima kada postoje pukotine ili neki drugi nedostaci na zidu, to se prije malterisanja mora popraviti. Prvo se mora obiti i ostrugati oštećeni dio, pa se popraviti na odgovarajući način. Ako su u pitanju cigle, njih treba učvrstiti. Za ojačanje tog dijela zida, naročito ako ima više različitih materijala, postavlja se zaštitna mrežica. Prije samog malterisanja, sve površine treba da su tvrde i suhe. Za razliku od ručnog malterisanja, prije mašinskog, površine se ne premazuju osnovnim premazom.
Mašinski malter se nanosi u dva sloja. Prvi sloj treba da bude debljine oko 2,5 cm i pištoljem se nanosi u horizontalnim linijama. Drugi sloj, iste debljine, nanosi se u vertikalnim linijama. Najvažnije je da se prvi sloj dobro osuši prije nanošenja drugog koji, pak, treba da je što ujednačeniji. Kada se malter jednom osuši i stvrdne, obrađuje se isto kao i onaj koji je ručno nanošen.
Daibau.ba, pomažemo pri oceni investicije i izboru izvođača za vaš Dom
Mašinsko malterisanje sprata kuće
Potrebno je mašinsko malterisanje sprata kuće 180 m2.
Kontakt putem Vibera ili Whatsapp-a.
1111.32 Km do 1852.2 Km
Mašinsko malterisanje zidova
Potrebno je mašinsko malterisanje zidova cca 180 m2.
Kontakt putem Vibera.
1587.6 Km do 2646 Km
Mašinsko malterisanje
Mašinsko maltanje - 110 m2 je potrebno izmalterisati. 970.2 Km do 1617 Km
Magazin pun svežih ideja i saveta naših autora za uređenje vašeg stambenog prostora.