Tražite dobrog fasadera? Sakupili i proverili smo fasadere koji rade u mestu Sarajevo i okolini. Pošaljite potražnju i zainteresovani fasaderi će vas kontaktirati za pregled, predračun i ponude. Ugodan fasader Sarajevo će se sigurno naći i za vas.
Najlakše do dobrih izvođača
Najlakše do dobrih izvođača
Zadnji projekti u kategoriji Fasade, Sarajevo
Potrebna je izrada fasade na kući , debljina stiropora 10 cm, boja bež, 300 m2.
Nejra
Termoizolaciona fasada na zgradi kolektivnog stanovanja sa uključenim troškovima materijala, skele i radova.
Amila F.
Potrena je izrada komplet fasade na kući cca 160 m2 sa svim materijalom i rukama, debljina stiropora 8cm ili 10cm.
Amar I.
Potreban je samo završni sloj fasade 300 m2.
Hasovic E.
Sitne popravke fasade na balkonu uslijed sanacije hidroizolacije. Radovi obuhvataju sanaciju donjeg dijela fasade izrezanog pri dnu, popravku špaletne oko prozora, te farbanje tog dijela balkona. Povrsina oko 15 m2.
*slike u prilogu
Benjamin M.
Potrebna je izrada fasade 240 m2, izoalcija stiropor 10 cm.
Milica B.
Potrebno je na postojeću običnu fasadu stiropol fasada 8 cm, 200-300 m2. Izvođenje radova je u Tarčinu.
Zdero
Potrebna je izrada fasade 230 m2, debljina stiropora 10 cm.
Nermin R.
Potrebna je izrada fasade 100 m2 na trećem spratu, debljina stiropora 8 cm. Na dvije strane treba skela.
Kontakt putem Vibera.
Elvisa B.
Potrebna je izrada termo fasade na kući. Debljina termo fasade 12cm, Površina 100 m2.
Vlahovljak S.
Potrebna je izrada fasade na staroj zgradi 25 m2. Debljina stiropora 10 cm.
Senija Š.
Potrebno je izvođenje fasaderskih radova 600 m2, debljina stiropora 10 cm.
Successo D.
Potrebna je izrada fasade cca 250 m2, debljina stiropora 10 cm.
Nedžad T.
Potrebno je obložiti objekat stiroporom 12 cm i uraditi fasadu sa svim završnim radovima (bijela boja ili fasada u boji ako može ponuda za obje opcije ). Fasada objekta ima oko 200m2 radi se o objektu na dvije vode - vikendica. Izvođenje je u Trnovu.
Lejla L.
Potrebna je izrada fasade 8cm cca 350m2.
Mahir
Potrebno je skidanje stare fasade do cigle, postavljanje termike od 10 cm i plastificirane fasade.
Zgrada ima 5 (pet) spratova, 12 etažnih vlasnika, a obnovu želi 6, a možda i više etažnih vlasnika od prizemlja do 5. Sprata.
Dijana A.
Vrijeme potrebno za izvođenje nove fasade ili obnovu stare može varirati od projekta do projekta. Zavisi od više faktora kakvi su: veličina zgrade, složenost konstrukcije, izabrani materijali, završna obrada i vremenski uslovi. Uopšteno govoreći, završetak nove fasade može trajati od nekoliko dana do više nedelja. Takođe je važno uzeti u obzir vrijeme potrebno za planiranje i dobijanje dozvola. Za tačniju procjenu roka izgradnje nove fasade po vašem projektu, najbolje je konsultovati se s izvođačem ili arhitektom.
Prema raspoloživim podacima ekoloških fondova, uštede u grijanju posle obnove fasade mogu da se kreću između 20-40%. Ako je prosječna mjesečna potrošnja za grijanje u vašem domaćinstvu, na primjer, 100 EUR, renoviranjem fasade i boljom izolacijom mogli biste da uštedite od 20 do 40 EUR j. Naravno, moraju se uzeti u obzir i troškovi obnove fasade i izolacije, ali se ta ulaganja obično nadoknade u roku od nekoliko godina kroz uštedu energije. Pored toga, poboljšana energetska efikasnost zgrade takođe povećava njenu vrednost.
Kontaktna fasada je sistem koji podrazumeva da se izolacioni materijal postavlja direktno uz spoljašnji zid i prekriva slojem završnog materijala kao što je malter ili fasadna cigla. S druge strane, ventilisana fasada je sistem izvođenja pri kom se ostavlja praznina između izolacije i spoljašnjeg sloja, omogućavajući da vazduh cirkuliše kanalom iza fasade. Glavna razlika između ova dva tipa je u tome što ventilisana fasada omogućava bolju ventilaciju i drenažu, što pomaže u sprečavanju nagomilavanja vlage i njenog prodora u unutrašnje slojeve, čime se sprečava i nastanak oštećenja u konstrukciji zgrade.
Za fasade postoji više vrsta izolacionih materijala, uključujući EPS, mineralnu vunu, celulozu i pjene za injektiranje. Razne vrste i tipovi izolacije imaju različita izolaciona svojstva, čvrstinu, otpornost na vlagu i slične karakteristike. Valja izabrati debljinu i vrstu izolacije na osnovu položaja u strukturi, klime u vašem kraju, nivoa potrebne izolacije, dostupnosti materijala i vašeg budžeta. Najbolje je da se konsultujete sa profesionalcima koji će vam pomoći da odlučite koja vrsta izolacije je najpogodnija za konkretni projekt.
U nasoj zemlji je minimalna debljina fasadne izolacije, ona koja obezbjeđuje dovoljnu toplotnu zaštitu, određena zakonom, premda debljina može da varira u zavisnosti od vrste i načina izvođenja. Međutim, treba imati u vidu da optimalna debljina izolacije za vaš objekt može zavisiti od više drugih faktora, kakvi su lokacija, oblik i veličina objekta, postojeći sistem grijanja i slično.
Preporučuje se da se prije obnove fasade i izolacije konsultujete sa stručnjacima za građevinarstvo ili energetsku efikasnost, koji će na osnovu uvida u zatečeno stanje, mjerenja i procjene potreba domaćinstva, moći da izračunaju optimalnu debljinu izolacije i odaberu odgovarajući materijal za vaš objekt. To će vam omogućiti da izbjegnete predebelu ili pretanku izolaciju, što bi moglo imati negativan uticaj na efikasnost renoviranja i na vašu investiciju u cjelini.
Neki od najboljih načina su:
Izbor boje fasade je subjektivna stvar, premda tu valja imati u vidu više stvari. Izbor boje za fasadu je važan dio procesa renoviranja kuće, budući da će itekako uticati na izgled i utisak koji će cijelo domaćinstvo ostavljati. Prilikom biranja boje moraju se uzeti u obzir različiti faktori, kakvi su arhitektura objekta, okruženje, vaš lični ukus, trendovi i slično.
Preporučuje se da odaberete boju koja odgovara arhitektonskom stilu vašeg doma i okoline. Za savjet se možete obratiti i stručnjacima koji će vam pomoći da odaberete boje koje odgovaraju stilu i idejnom konceptu vaše kuće.
Dostupni smo za vas svakog radnog dana od 8:00 do 16:00. Kako vam možemo pomoći?