Tražite dobrog gipsara? Sakupili i proverili smo gipsare koji rade u mestu Sarajevo i okolini. Pošaljite potražnju i zainteresovani gipsari će vas kontaktirati za pregled, predračun i ponude. Iskusan gipsar Sarajevo će se sigurno naći i za vas.
Najlakše do dobrih izvođača
Najlakše do dobrih izvođača
Zadnji projekti u kategoriji Gipsani radovi, Sarajevo
Potrebno je uraditi ispod balkona rigips, ima konstrukcija, vec je uradjeno ali na mjestima se odlomili komadi pa treba kompletnu rigips povrsinu izmijeniti.
Ajša S.
Potrebno je postaviti rigips ploče na plafon i zidove sa uključenim gletovanjem i krečenjem prostorija cca 50 m2.
Ahmet I.
Potreban je pregradni - sobni zidovi, debljine cca 10 cm. Dimenzije - 4x2,5 m- 3,6x 2,5 m .
Arnela
Potrebno zatvaranje plafona rigipsom sa staklenom vunom 57 m2.
Zatvaranje plafona rigipsom pregradni zidovi su urađeni sve je omaltano.
Ena M.
Potrebno je spuštanje plafona cca 60 m2.
Haris D.
Potrebna je zvučna izolacija sa kamenom vunom, plafoni u stanu. Površina 40 m2.
Mirza H.
Potrebno je uraditi zidove i plafon od rigipsa u prostoriji 8x5 m. Izolacija 5 cm.
Esad S.
Potrebno je lijepljenje PVC ploče. Širina zida 2.5 m, a visina 2.40 m .
Desanka Š.
Potrebna je izrada regradnog zida od rigipsa 10 m2.
Edita C.
Potrebno je umjesto lamperije staviti rigips cca 15 m2.
Aida D.
Potrebno je od rigipsa napraviti pregradni zid u jednoj učionici.
Davor M.
Izolacija podkrovnog stana debljine 20 cm sa parnom branom knauf program.
Muhamed S.
Potrebno je oblaganje zidova u čitavom stanu. Površina zidova cca 200 m2.
Hamid H.
Potrebno je od postojećeg poslovnog prostora napraviti dve kancelarije. Površina 35 m2.
Haris Z.
Potrebna je izrada vizuelne pregrade od gipsanih ploča. Površina cca 3m2.
Nedžad K.
Potrebno je uraditi pregradni zid 3 x 3 m, dupli rigips i izolacija knauf između, s otvorom za vrata širine 60 cm i visine 200 cm. Dole je parket, bočni zidovi su puna cigla a plafon spušten, rigips ploče.
Sanela S.
Gipsarski radovi su zapravo zanatski radovi kojima se pomoću suhih materijala kao što su gipsane ploče ili vlaknasto-cementne ploče grade unutrašnji podovi, zidovi, plafoni i drugi elementi. Prednosti gipsarskih radova uključuju bržu i čistiju konstrukciju, manju težinu materijala, pa samim tim i manje opterećenje strukture, bolju fleksibilnost i mogućnost lakog popravljanja ili modifikacije bez mnogo truda i troškova.
Vrijeme potrebno za podizanje suhih zidova zavisi od obima projekta. Manji poslovi, kao što su sređivanje soba ili manjih prostora, mogu potrajati samo par dana. Veći projekti poput cijelih stanova ili poslovnih prostora, međutim, mogu trajati par nedelja, pa i više.
Za izvođenje gipsarskih radova preporučujemo da angažujete iskusnog majstora koji poznaje posao, materijale i tehnike rada. Iskusan zanatlija će obezbjediti kvalitetne i trajne rezultate i izbjeći greške ili probleme.
U gipsarske radove se ubraja svaka gradnja pomoću gipsano-kartonskih ili vlaknasto-cementnih ploča, odnosno, sastavljanje podova, zidova i plafona od tih ploča. Tako se uz pomoć ovih tvrdih, presovanih ploča prave podovi - takozvani suhi estrih i oni preko podnog grijanja; zidovi su najčešće pregradni, a plafoni spušteni s instalacijama ili bez njih. Svaki sistem suhe gradnje, odnosno, izvođenja gipsarskih radova, ima svoje prednosti i koristi se u skladu sa specifičnim potrebama projekta.
Gradnja gipsanim pločama obično se odvija u više koraka. Prvo se mjeri i obilježava položaj zida, zatim se postavljaju ramovi od drvenih, plastičnih ili najčešće metalnih profila. Ploče se u te profile fiksiraju posebnim zavrtnjima. Kada se tako sastavi zid, slijedi završna obrada, zapravo gletovanje spojeva ploča, a zatim malterisanje i brušenje površine te krečenje ili ljepljenje tapeta, po želji.
Plafoni se takođe sastavljaju od gipsano-kartonskih ili vlaknasto-cementnih ploča koje se šrafe za noseću konstrukciju. Prednost gipsanih plafona je u tome što omogućavaju lak pristup instalacijama kao što su rasvjeta, elektroinstalacije, vodovodne cijevi ili ventilacioni kanali.
Toplotna i zvučna izolacija gipsanih zidova i plafona obično se postiže korišćenjem izolacionih materijala kakvi su mineralna ili staklena vuna. Izolacija se postavlja između zidnih i plafonskih konstrukcija, obezbjeđujući time da se smanji prolaz toplote i zvuka kroz strukturu.
Elektroinstalacije se ugrađuju u gipsanu konstrukciju uz pomoć elektro-ormana, cijevi i provodnika. Prije ugradnje zidova ili plafona planira se i sprovodi postavljanje električnih instalacija koje se pažljivo razvode pomoću plastičnih ili metalnih kanalica ili kroz plastične cijevi.
Površine gipsanih zidova se kreče nakon ugradnje i površinske obrade. Podloga se prvo priprema brušenjem i uklanjanjem neravnina, a zatim se nanose prajmeri i slijedi završno krečenje. Malterisanje gipsanih površina vrši se uz pomoć gipsanih ili cementnih maltera, koji se nanose na površinu, pa bruse i zaglađuju da bi se postigao željeni izgled.
Problemi sa buđi, vlagom ili vodonepropusnošću obično se rješavaju upotrebom odgovarajućih materijala i pravilnim izvođenjem postupaka zaptivanja. Upotreba vodootpornih gipsanih ploča, upotreba zaptivnih traka i spojeva, kao i pravilna primjena fugovanja i premaza mogu pomoći u sprečavanju problema sa buđi i vlagom.
Da bi se vrata i prozori pravilno postavili u gipsano-kartonske ili vlaknasto-cementne ploče moraju se koristiti posebne tehnike rada. Na mjestima gdje se planiraju vrata ili prozori, zidna konstrukcija se shodno tome ojačava dodatnim profilima. Zatim se vrata ili prozori fiksiraju u te profile pomoću posebnih okova koji omogućavaju podešavanje i pravilan rad.
Dostupni smo za vas svakog radnog dana od 8:00 do 16:00. Kako vam možemo pomoći?