Tražite dobrog ponuđača ili montera grijanja? Sakupili i proverili smo ponuđače ili montere grijanja koji rade u mestu Sarajevo i okolini. Pošaljite potražnju i zainteresovani ponuđači ili monteri grijanja će vas kontaktirati za pregled, predračun i ponude. Preporučen ponuđač ili monter grijanja će se sigurno naći i za vas.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocenjenih izvođača.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocenjenih izvođača.
Zadnji projekti u kategoriji Grijanje, Sarajevo
Potrebno je zamijeniti dva postojeća radijatora u stanu i sigurnosne ventile. Priključeni na c grijanje toplane .
Rakanovic N.
Potrebno je skinuti stari fasadni bojler, staviti novi plinski. Skinuti stare cijevi sa zida bakrene, staviti nove cijevi u pod.
Ermin H.
Postavljanke 4 sobna radijatora i 1 kupatilskog radijatora u stanu. Prikljucak je na Toplane Sarajevo.
Na slikama su postojeci radijatori koji treba da se uklone i postave ventili kovina.
Stela K.
Ugradnja centralnog grijanja i podnog u stan u kuci oko 80 m2.
Edina
Ugradnja drugih radijatora i sigurnosnog predventila.
Potrebno je ugraditi 4 kom, nabavljeni su.
Halil Ć.
Potrebno je da se ugrade radijatori i plinski bojler, grijanje je bilo na plinske peći. radijatori, plinski bojler. Površina stana 120 m2.
Gordana
Potrebna zamjena komplet radijatora u stanu novim, te ugradnja ventila sa termo glavom i kugl ventila ispred svakog radijatora.
cca 71 m2, oko 66 rebara na 5 radijatora.
Nusret M.
Potrebne termotehničke instalacije grijanja, hlađenja, ventilacije.
U prilogu ispod se nalazi popis radova.
Selma A.
Potrebno je izvođenje radova po projektu, koji ću Vam poslati naknadno, mašinskih instalacija, grijanja, podnog grijanje, kaliferi, toplotne pumpe u objektu površine 2500 m2.
Ibrahim
Potrebna ugradnja podnog grijanja i svih instalacija za grijanje u kuću sa tri sprata, na svakom spratu ima cca 90 m2. Takodjer postoje dvije opcije: jedna sa toplotnim pumpama, a druga sa plinskim grijanjem. Grijanje treba biti urađeno na način da je lako kasnije uraditi etaziranje i napraviti odvojene satove za potrošnju.
Tarik
Potrebno je jedan radijator prebaciti sa jednog zida na drugi, drugi radijator malo više udaljiti od zida.
Mak G.
Trebam prebaciti grijanje u stanu sa centralnog grijanja u zgradi (zatvoreni sistem na pelet) na grijanje pomoću električnog kotla. Snagu priključka el. struje sam povećao na 12.5 kW, ugradio FID sklopku i kupio Vallaint kotao od 9 kW. Šta je još potrebno za pripremu ugradnje i možete li Vi sve te radove izvesti? Volio bih da se dogovorimo da dođete u dogovorenom terminu i pregledate stanje, jer ne živim u tom stanu u Sarajevu pa bih morao posebno doći.
Nedim M.
Potrebna je zamjena radijatora u kuhinji 8 rebara i u trpezariji 13 rebara gusanog radijatora. Ukupna površina 20 m2.
Amer B.
Pregledati zašto nekoliko radijatora ne rade.
Sead H.
Nabavka i ugradnja kalorimetra za dvocjevni sistem grijanja.
Željko
Potrebna demontaža peći na čvrsto gorivo za centralno grijanje.
Mirvic S.
Najčešći izvori energije za grijanje doma su toplovodne cijevi, gas, struja, drvna biomasa i lož-ulje. Grijanje na toplovodne cijevi i gas se obično odvija preko daljinskog grijanja. Grijanje toplotnim pumpama je takođe u porastu poslednjih godina.
Izbor pravog sistema grijanja za dom zavisi od više preduslova među kojima su veličina i izolacija objekta, lokacija, dostupnost goriva, ekološki faktori i finansijske mogućnosti. Prilikom izbora treba uzeti u obzir i energetsku efikasnost sistema, troškove instalacije koliko i održavanja te lične preferencije.
Što se tiče troškova grijanja, teško je izdvojiti samo jedan, najjeftiniji način grijanja, budući da troškovi zavise od mnogih činilaca među koje se ubrajaju cijena goriva, odnosno, ogrijeva, efikasnost sistema, izolacija objekta i potrebe za grijanjem, kao i sve subvencije ili beneficije koje možete dobiti upotrebom određenog tipa energije. Generalno uzev, drvna biomasa i gas se smatraju pristupačnijim izvorima energije za grijanje. Među jeftinije spada i grijanje toplotnim pumpama koje koriste toplotu iz zemlje, vazduha ili vode na parceli, čime se brzo vraćaju nešto veće početne investicije.
Najpovoljnijim načinima grijanja, gledano sa stanovišta ekologije i zaštite životne sredine, smatraju se obnovljivi ili zeleni izvori energije. Među njima su najpopularnije toplotne pumpe, koje za grijanje i hlađenje koriste čak 80% obnovljive energije, a samo 20% električne energije za rad samog uređaja. Toplotne pumpe funkcionišu tako što izvlače toplotu iz okoline i pretvaraju je u korisnu energiju za dom.
Izvori energije koje koriste toplotne pumpe mogu se podijeliti u tri glavna tipa: vazduh, voda i zemlja. Pumpe vazduh-voda izvlače toplotu iz vazduha, one tipa voda-voda iz izvora vode kao što su rijeke ili jezera, a toplotne pumpe zemlja-voda koriste toplotu iz zemlje posredstvom kolektora ili sondi.
Postoji više načina za povećanje energetske efikasnosti sistema grijanja. Neki od koraka uključuju poboljšanje izolacije objekta, redovno održavanje uređaja za grijanje, korišćenje termostatskih ventila za individualnu regulaciju, ugradnju visokoefikasnih sistema grijanja kao što su kondenzacioni kotlovi i/ili pametnih termostata koji omogućavaju bolju kontrolu temperature i podešavanja tajmera.
U principu ne. Priključak je obavezan samo tamo gdje je to predviđeno prostornim planom opštine. Odluka zavisi od dostupnosti gasne infrastrukture u vašem području, vaših potreba za grijanjem, finansijskih mogućnosti i ekoloških i energetskih preferencija.
Pravilno održavanje sistema grijanja podrazumijeva redovno čišćenje i pregled uređaja kao što su kotlovi, toplotne pumpe, radijatori, cijevi i kontrolni sistemi. Takođe se preporučuju redovne stručne kontrole i servisiranje. Uopšteno govoreći, može se očekivati da će dobro projektovani i održavani sistemi grijanja kao što su gasni kotlovi ili toplotne pumpe potrajati između 15 i 20 godina, pa i duže. Drugi sistemi, kao što su drvna biomasa ili lož-ulje, mogu imati još duži vijek trajanja.
Poznati su nam sistemi centralnog grijanja, gde se toplota proizvodi na jednom mjestu, a zatim se preko cijevi razvedenih kroz objekt dovodi do radijatora ili podnog grijanja i širi prostorom. Postoje i varijante takozvanog lokalnog ili tačkastog grijanja, a to su zapravo zasebna grijuća tijela poput peći ili kamina, koji direktno zagrijavaju pojedinačne prostorije, ali ne mogu djelovati kao jedini sistem grijanja. Pored toga, postoje i sistemi za distribuciju tople vode (cijevi za toplu vodu) koji prenose toplotu kroz cjevovode do radijatora ili podnog grijanja.
Podno grijanje i radijatori se razlikuju prema načinu prenosa toplote i distribucije grijanja. Podno grijanje funkcioniše tako što su cijevi za grijanje skrivene ispod podnih obloga ili u zidu odakle emituju toplotu direktno u prostoriju. Rezultat takvog djelovanja je ravnomjerno raspoređivanje toplote kojim se obezbjeđuje prijatna sobna temperatura. Radijatori rade na principu prolaza tople vode ili vazduha kroz zidne vodove. Takva metoda često stvara tople i hladne zone u prostoriji.
Kao prvo, termostat valja da je postavljen na odgovarajuću visinu, obično u nivou očiju, dalje od izvora toplote, a ne na izloženom mjestu. Takođe, termostat ne treba da je izložen direktnoj sunčevoj svjetlosti, jer to može izazvati lažna očitavanja temperature. Podesite željenu temperaturu koja će biti ugodna za vas i vašu porodicu. Preporučuje se da parametre termostata podešavate prema godišnjim dobima i vašim potrebama. Na primjer, tokom noćnog odmora možete sniziti temperaturu za par stepeni da biste uštedjeli energiju. Korišćenje pametnih termostata može pomoći u automatskom podešavanju temperature prema vašim rasporedima i smanjenju troškova grijanja.
Prvo bi valjalo da angažujete stručnjaka koji će napraviti termovizijski pregled objekta, ako već niste, i tako utvrditi slabe tačke na kojima se toplota gubi. Na osnovu te slike napravite plan radova izolacije. Najčešća slaba mjesta su vrata, prozori, balkoni, terase i krov. Obložite fasadu odgovarajućom debljinom izolacije i smanjite gubitke toplote postavljanjem kvalitetne stolarije. Takođe, redovno čistite i održavajte uređaje za grijanje da biste bili sigurni da rade pravilno i efikasno. Termostat podesite tako da optimizujete grijanje i samim tim smanjite rashode. Provjerite da li možete da pređete na energetski efikasniji sistem grijanja tipa toplotne pumpe ili kondenzaciononog kotla.